All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 1344 Products.
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, M85049/38-13N
| Number Of Contacts: | 20-60 |
|---|---|
| Shell Size: | 9-24 |
| Voltage Rating: | 500V |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, M85049/38-21N
| Number Of Contacts: | 20-60 |
|---|---|
| Shell Size: | 9-24 |
| Voltage Rating: | 500V |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, M85049/38-11N
| Number Of Contacts: | 20-60 |
|---|---|
| Shell Size: | 9-24 |
| Voltage Rating: | 500V |
HW-CMM Connector, HW-222Y20M12, 2mm Pitch.
| P.C.LF CONTACTS(Female):: | Body:copper Alloy/Ni+Au 0,2 µ Socket:berylliumcopper/Ni+Au>1,25 µ |
|---|---|
| MECHANICAL: | Mechanical Operations:Up To 2500 Cycles Contact Inssertion And Withdrawal Force:2 N Max./0.2n Min.oer Ciontact Contact Retention In Insulator:10 N Min Contact Replacement In Insulator:3 Cycles |
| FIXING HARDARE:: | Jackscrew:Stainless Steel Latch:Bertllium Copper/plated Nickel |
HW-CMM Connector, HW-221Y20F22, 2mm Pitch
| P.C.LF CONTACTS(Female):: | Body:copper Alloy/Ni+Au 0,2 µ Socket:berylliumcopper/Ni+Au>1,25 µ |
|---|---|
| MECHANICAL: | Mechanical Operations:Up To 2500 Cycles Contact Inssertion And Withdrawal Force:2 N Max./0.2n Min.oer Ciontact Contact Retention In Insulator:10 N Min Contact Replacement In Insulator:3 Cycles |
| FIXING HARDARE:: | Jackscrew:Stainless Steel Latch:Bertllium Copper/plated Nickel |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector Aluminum Alloy Square Flange Receptacle With 10 Contacts Silvering
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
Russian Military Standard PM4-32-1J6B
| Connector Type: | PM4 Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+100℃ |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
Russian Military Standard PM4-32-1J1B
| Connector Type: | PM4 Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+100℃ |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
Russian Military Standard PM4-32-1K1B
| Connector Type: | PM4 Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+100℃ |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
Russian Military Standard PM4-32-1K6B
| Connector Type: | PM4 Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+100℃ |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |

