All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 1344 Products.
Russian Military Standard PM4-50-9J1B
| Connector Type: | PM4 Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+100℃ |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
Russian Military Standard PM4-19-2J3B
| Connector Type: | PM4 Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+100℃ |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
HWW-J30JHT-51ZKSA,1.91X1.91MM
| Ambient: | -55 ~ +125°C |
|---|---|
| Relative: | +40°C Attain 95% |
| Vibrate: | 10~ 2000Hz 294m/s2 |
MIL 26482 Protective Caps MS3180 & MS3181, MS3181-18CA
| Operating Temperature Range: | -55 ℃ ~ +200 ℃ |
|---|---|
| Material: | Aluminium-alloy, Copper-alloy Or Stainless Steel |
| Anti-RFI: | At Frequency 100 ~ 1000 MHz, Leakage Attenuation: 65~45dB. |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,and Ⅲ Connectors , MS27508E18B35P D38999 Series Ⅱ
| Operating Temperature: | -65 OC ~ +175 OC |
|---|---|
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
| Shell: | With Thread And Accessory |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,and Ⅲ Connectors MS27508E18B35PB D38999 Series Ⅱ
| Operating Temperature: | -65 OC ~ +175 OC |
|---|---|
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
| Shell: | With Thread And Accessory |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,and Ⅲ Connectors,MS27508E10B35P D38999 Series Ⅱ
| Operating Temperature: | -65 OC ~ +175 OC |
|---|---|
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
| Shell: | With Thread And Accessory |
Plug socket seal cover, 32F11R,D38999 Series Ⅲ.
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Type Of Contact: | SOCKET |
Plug socket seal cover, 32F15R,D38999 Series Ⅲ.
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Type Of Contact: | SOCKET |
Plug socket seal cover, 32F17R,D38999 Series Ⅲ.
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Type Of Contact: | SOCKET |

