All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 1363 Products.
Optical Fiber Connector,S6(ARINC600) SERIES CONNECTOR.
| Shock: | 11ms Half Sine Wave Acceleration 50G |
|---|---|
| Insulation Resistance: | > 5000M (500V DC) |
| Temperature: | -65℃~+150℃ |
500V Connector Spare Parts Supporting Temperature Range Minus 55 to Plus 125 Celsius Providing 20 to 60 Contact Options
| Operating Temperature: | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Durability: | High Corrosion Resistance |
| Temperaturerange: | -40°C To 125°C |
High Corrosion Resistance Connector Spare Replacement Parts Shell Size 9 to 24 Durable Components for Industrial Applications and Maintenance
| Durability: | High Corrosion Resistance |
|---|---|
| Construction: | Kaida's J |
| Number Of Contacts: | 20-60 |
Kaidas J Construction Connector Assembly Spare Units Gold Plating Providing Durable and Electrical Connections for Industrial
| Size: | Standard Sizes Available (e.g., 2mm, 5mm, 10mm) |
|---|---|
| Shell Size: | 9-24 |
| Operating Temperature: | -55°C To +125°C |
HW-EMM Connector,HW-E221Y36E01,1.27mm pitch.
| Fungus Resistance: | 28 Days/29°C/HR 90%/ TCA DO 160G |
|---|---|
| Dielectric Withstanding Voltage Sea Level: | Dielectric Withstanding Voltage @sea Level: 600 V RMS. Connectors Shall Show No Evidence Of Breakdown Or Flashover |
| Insulation Resistance: | > 2000 GΩ@ 500V |
HW-EMM Connector,HW-E222Y36E50,1.27mm pitch.
| Fungus Resistance: | 28 Days/29°C/HR 90%/ TCA DO 160G |
|---|---|
| Dielectric Withstanding Voltage Sea Level: | Dielectric Withstanding Voltage @sea Level: 600 V RMS. Connectors Shall Show No Evidence Of Breakdown Or Flashover |
| Insulation Resistance: | > 2000 GΩ@ 500V |
OHS Series Russian Standard Connector Q152-GJ13N-A-A23 With 10 Contacts Gild
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector Aluminum Alloy Square Flange Receptacle With 7 Contacts Silvering
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
OHS Series Russian Standard Connector Q152-GJ13N-B-A23 With 10 Contacts Gild
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
Russian Military Standard Ultra-Small Electrical Connector OHS-BC-2-32/22-P2-2-B
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |

