All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 530 Products.
High Corrosion Resistance Connector Spare Replacement Parts Shell Size 9 to 24 Durable Components for Industrial Applications and Maintenance
| Durability: | High Corrosion Resistance |
|---|---|
| Construction: | Kaida's J |
| Number Of Contacts: | 20-60 |
Optical Fiber Connector,S6(ARINC600) SERIES CONNECTOR.
| Shock: | 11ms Half Sine Wave Acceleration 50G |
|---|---|
| Insulation Resistance: | > 5000M (500V DC) |
| Temperature: | -65℃~+150℃ |
Insulation Resistance 1000MΩ Min Connector Assembly Spare Units Durable Components for Industrial Applications and Maintenance
| Material: | Copper, Aluminum, Plastic |
|---|---|
| Endurance: | 500 Cycles |
| Random Vibration: | Frequency 10 Hz ~ 2000 Hz At 196 M/s2 |
Kaidas J Construction Connector Assembly Spare Units Gold Plating Providing Durable and Electrical Connections for Industrial
| Size: | Standard Sizes Available (e.g., 2mm, 5mm, 10mm) |
|---|---|
| Shell Size: | 9-24 |
| Operating Temperature: | -55°C To +125°C |
HW-EMM Connector,HW-E221Y36E01,1.27mm pitch.
| Fungus Resistance: | 28 Days/29°C/HR 90%/ TCA DO 160G |
|---|---|
| Dielectric Withstanding Voltage Sea Level: | Dielectric Withstanding Voltage @sea Level: 600 V RMS. Connectors Shall Show No Evidence Of Breakdown Or Flashover |
| Insulation Resistance: | > 2000 GΩ@ 500V |
HW-EMM Connector,HW-E222Y36E50,1.27mm pitch.
| Fungus Resistance: | 28 Days/29°C/HR 90%/ TCA DO 160G |
|---|---|
| Dielectric Withstanding Voltage Sea Level: | Dielectric Withstanding Voltage @sea Level: 600 V RMS. Connectors Shall Show No Evidence Of Breakdown Or Flashover |
| Insulation Resistance: | > 2000 GΩ@ 500V |
HW-CMM Connector, HW-221V26F25-0002-3400CMM, HW-M80 Connectors Micron-D Connectors Nano-D Connectors
| CRIMP LF CONTACTS:: | Male: Body:copper Alloy/Ni+Au>1µ Female: Body:copper Alloy/Ni+Au 0,2 µ Socket:berylliumcopper/Ni+Au>1,25 µ |
|---|---|
| INSULATOR:: | Special PPS UL 94-V0 |
| FIXING HARDARE:: | Jackscrew:Stainless Steel Latch:Bertllium Copper/plated Nickel |
HW-CMM Connector, HW-221Y06F22-0100-1300CMM, HW-M80 Connectors Micron-D Connectors Nano-D Connectors
| CRIMP LF CONTACTS:: | Male: Body:copper Alloy/Ni+Au>1µ Female: Body:copper Alloy/Ni+Au 0,2 µ Socket:berylliumcopper/Ni+Au>1,25 µ |
|---|---|
| INSULATOR:: | Special PPS UL 94-V0 |
| FIXING HARDARE:: | Jackscrew:Stainless Steel Latch:Bertllium Copper/plated Nickel |
Rectangular Electrical Connector J30JHT21TJSAB01 Wire Length 1000MM
| Ambient: | -55 ~ +125°C |
|---|---|
| Relative: | +40°C Attain 95% |
| Vibrate: | 10~ 2000Hz 294m/s2 |
ZH23 Series Environmental Resistance Bayonet Electrical Connector ZH23-7/18B-1-B
| Connector Type: | ZH Series Bayonet Electrical Connector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -60℃~+200℃(Highest 200℃) |
| Vibration: | Acceleration 40g (1~5000Hz) |

