All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 1344 Products.
MIL-DTL-38999 Series , 2M Micro38999 Connector Series HW-2M801-011-02NF8-13PA
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
HW-M80 Connectors , HW-M80-5711605 , 2mm Pitch Rectangle Connector
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
|---|---|
| Insulator: | Glass Fiber Reinforced PPS |
| Accessory: | Stainless Steel |
HW-M80 Connectors , HW-M80-4712405 , 2mm Pitch Rectangle Connector
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
|---|---|
| Insulator: | Glass Fiber Reinforced PPS |
| Accessory: | Stainless Steel |
HW-M80 Connectors , HW-M80-4C10242F1-01-326-01-326, 2mm Pitch Rectangle Connector
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
|---|---|
| Insulator: | Glass Fiber Reinforced PPS |
| Accessory: | Stainless Steel |
HW-M80 Connectors , HW-M80-4000000F2-04-PF1-00-000, 2mm Pitch Rectangle Connector
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
|---|---|
| Insulator: | Glass Fiber Reinforced PPS |
| Accessory: | Stainless Steel |
Rectangular Electrical Connector J30JHJ9TJ00D01 L=300MM
| Ambient: | -55 ~ +125°C |
|---|---|
| Relative: | +40°C Attain 95% |
| Vibrate: | 10~ 2000Hz 294m/s2 |
Rectangular Electrical Connector J30JHJ9ZK00D01 L=300MM
| Ambient: | -55 ~ +125°C |
|---|---|
| Relative: | +40°C Attain 95% |
| Vibrate: | 10~ 2000Hz 294m/s2 |
Rectangular Electrical Connector J30JHT21ZKSAN01 Wire Length 300MM
| Ambient: | -55 ~ +125°C |
|---|---|
| Relative: | +40°C Attain 95% |
| Vibrate: | 10~ 2000Hz 294m/s2 |
HW-CMM Connector , HW-321Y060F58 3 Rows Micro Connectors
| CRIMP LF CONTACTS:: | Male: Body:copper Alloy/Ni+Au>1µ Female: Body:copper Alloy/Ni+Au 0,2 µ Socket:berylliumcopper/Ni+Au>1,25 µ |
|---|---|
| FIXING HARDARE:: | Jackscrew:Stainless Steel Latch:Bertllium Copper/plated Nickel |
| MECHANICAL: | Mechanical Operations:Up To 2500 Cycles Contact Inssertion And Withdrawal Force:2 N Max./0.2n Min.oer Ciontact Contact Retention In Insulator:10 N Min Contact Replacement In Insulator:3 Cycles |
HW-CMM Connectors , HW-222V08M21 , MTL-55302F , 2mm Pitch
| MECHANICAL: | Up To 2500 Cycles Contact Inssertion And Withdrawal Force:2 N Max./0.2n Min.oer Ciontact Contact Retention In Insulator:10 N Min Contact Replacement In Insulator:3 Cycles |
|---|---|
| FIXING HARDARE: | Stainless Steel Latch:Bertllium Copper/plated Nickel |
| P.C.LF CONTACTS(Female): | Copper Alloy/Ni+Au 0,2 µ Socket:berylliumcopper/Ni+Au>1,25 µ |

