All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 1344 Products.
MS26482 Connector , MS3476W18-32P-F,MIL-C-26482Ⅱ,MS26482 seriesⅡ
| Shock: | Max Acceleration 294 M/s2 |
|---|---|
| Operating Temperature Range: | -55 ℃ ~ +200 ℃ |
| Material: | Aluminium-alloy, Copper-alloy Or Stainless Steel |
MIL-DTL-38999 Series , D38999/26FD19SN , Circular Electric Connector D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
J30JB SERIES Glass Sintered Gas Sealed Rectangular Electrical Connector, J30JB-21TJL-Q9
| Operating Temperature: | -55℃~+125℃ |
|---|---|
| Salt Spray: | 96h |
| Rated Current: | 3A |
J30J SERIES Glass Sintered Gas Sealed Rectangular Electrical Connector, J30JM1-31KH2-Q2
| Operating Temperature: | -55℃~+125℃ |
|---|---|
| Salt Spray: | 96h |
| Rated Current: | 3A |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors , D38999/20WB98SN D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors , D38999/20WG35SN. D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors , D38999/20WD35PN. D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
J30JB SERIES Glass Sintered Gas Sealed Rectangular Electrical Connector , J30JB-25TJL-Q9
| Operating Temperature: | -55℃~+125℃ |
|---|---|
| Salt Spray: | 96h |
| Rated Current: | 3A |
J30J SERIES Glass Sintered Gas Sealed Rectangular Electrical Connector, J30JM1-13ZKS19
| Operating Temperature: | -55℃~+125℃ |
|---|---|
| Salt Spray: | 96h |
| Rated Current: | 3A |
J30J SERIES Glass Sintered Gas Sealed Rectangular Electrical Connector , J30JM1-25ZKH2-Q15-X
| Operating Temperature: | -55℃~+125℃ |
|---|---|
| Salt Spray: | 96h |
| Rated Current: | 3A |

