All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 1344 Products.
MIL-DTL-38999 Series Ⅲ Connectors, D38999/26FJ61SN Circular Electric Connector
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series D38999/26FC98PN Circular Electric Connector D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, D38999/26FB35PN D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
HW-M55-7018042R 1.27mm (0.05") Pitch PCB Horizontal SMT Connector
| Connection Type: | Surface Mount (SMT) |
|---|---|
| Connector Orientation: | Horizontal |
| Number Of Rows: | 2 |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, D38999/20FC98SN. D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MS26482 Connector , MS3470A22-41PN Circular Electric Connector
| Operating Temperature Range: | -55 ℃ ~ +200 ℃ |
|---|---|
| Material: | Aluminium-alloy, Copper-alloy Or Stainless Steel |
| Anti-RFI: | At Frequency 100 ~ 1000 MHz, Leakage Attenuation: 65~45dB. |
MS26482 Connector , MS3470A22-41PS Circular Electric Connector
| Operating Temperature Range: | -55 ℃ ~ +200 ℃ |
|---|---|
| Material: | Aluminium-alloy, Copper-alloy Or Stainless Steel |
| Anti-RFI: | At Frequency 100 ~ 1000 MHz, Leakage Attenuation: 65~45dB. |
MS26482 Connector , MS3476A22-41PN Circular Electric Connector
| Operating Temperature Range: | -55 ℃ ~ +200 ℃ |
|---|---|
| Material: | Aluminium-alloy, Copper-alloy Or Stainless Steel |
| Anti-RFI: | At Frequency 100 ~ 1000 MHz, Leakage Attenuation: 65~45dB. |
MS26482 Connector MS3476A22-41SN Circular Electric Connector
| Operating Temperature Range: | -55 ℃ ~ +200 ℃ |
|---|---|
| Material: | Aluminium-alloy, Copper-alloy Or Stainless Steel |
| Anti-RFI: | At Frequency 100 ~ 1000 MHz, Leakage Attenuation: 65~45dB. |
HW-M80 Connectors , HW-M80-8803498 2mm Pitch Rectangle Connector
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
|---|---|
| Insulator: | Glass Fiber Reinforced PPS |
| Accessory: | Stainless Steel |

