All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 1363 Products.
ZH23 Series Environmental Resistance Bayonet Electrical Connector,ZH23-7/18P-1-B
| Connector Type: | ZH Series Bayonet Electrical Connector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -60℃~+200℃(Highest 200℃) |
| Vibration: | Acceleration 40g (1~5000Hz) |
ZH23 Series Environmental Resistance Bayonet Electrical Connector,ZH23-10/18P-1-b-B
| Connector Type: | ZH Series Bayonet Electrical Connector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -60℃~+200℃(Highest 200℃) |
| Vibration: | Acceleration 40g (1~5000Hz) |
Russian Military Standard Electric Connector HW-PM4-10-2K6B
| Connector Type: | PM4 Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+100℃ |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
Customized Rectangular Connector HW-KA68254DPV32MDTH
| Connector Type: | Customized Rectangular Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | Starting From T Maximum Value During Operation, 85℃; The Minimum Value During Transportation And Storage, Minus 60℃ |
| Insulation Resistance: | Not Less Than:5,000 Mohm |
ZH23 Series Environmental Resistance Bayonet Electrical Connector,ZH23-19/22B-6-B
| Connector Type: | ZH Series Bayonet Electrical Connector |
|---|---|
| Environmental Temperature: | -60℃~+200℃(Highest 200℃) |
| Vibration: | Acceleration 40g (1~5000Hz) |
SMA Series RF Coaxial Connector HW-SMA-KFD5A
| Connector Type: | SMA Series RF Coaxial Connector |
|---|---|
| Dielectric Withstand Voltage: | 1000V |
| Ambient Temperature: | -55°C~+155° |
BMA Series RF Coaxial Connector HW-BMA-JFD2
| Connector Type: | SMA Series RF Coaxial Connector |
|---|---|
| Dielectric Withstand Voltage: | 1000V |
| Ambient Temperature: | -55°C~+155° |
BMA Series RF Coaxial Connector HW-BMA-KFB2
| Connector Type: | SMA Series RF Coaxial Connector |
|---|---|
| Dielectric Withstand Voltage: | 1000V |
| Ambient Temperature: | -55°C~+155° |
Customized Rectangular Connector HW-42TJL3-A-7
| Connector Type: | Customized Rectangular Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | Starting From T Maximum Value During Operation, 85℃; The Minimum Value During Transportation And Storage, Minus 60℃ |
| Insulation Resistance: | Not Less Than:5,000 Mohm |
Customized Rectangular Connector HW-M80-4614405
| Connector Type: | Customized Rectangular Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | Starting From T Maximum Value During Operation, 85℃; The Minimum Value During Transportation And Storage, Minus 60℃ |
| Insulation Resistance: | Not Less Than:5,000 Mohm |

