All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector parts ] match 1344 Products.
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, D38999/24WA98PCN. D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, D38999/24WB4PCN. D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,and Ⅲ Connectors, D38999/20WB99PN D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
YZ series optical fiber connector
| Impact: | 980m/s2 |
|---|---|
| Tension Resistance: | ≥500N (main Cable) |
| Temperature Shock: | -40℃~+80℃ |
JYS series optical fiber connector
| Impact: | Accelerate 2940m/s² |
|---|---|
| Vibration: | 10Hz To 2000Hz, Acceleration 0.2G²/Hz |
| Temperature Shock: | -55℃ ~ +85℃ |
HW-M80 Connectors,HW-M80-5101022 vertical 2 rows connector
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
|---|---|
| Insulator: | Glass Fiber Reinforced PPS |
| Accessory: | Stainless Steel |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,and Ⅲ Connectors, D38999/20FB35SD D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, D38999/24WB5PCN. D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, D38999/24WB35SCA. D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |
MIL-DTL-38999 Series Ⅰ,Ⅱ,And Ⅲ Connectors, D38999/24WC35SCN. D38999 Series Ⅲ
| Type Of Connector: | Shielding Plug |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Plating: | Olive Green Cadmium Plating |

