All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ lrm series modular connectors ] match 0 Products.
Sorry!
Your search "lrm series modular connectors" match no products.
You can Request A Quote to let us to match products for you.
Related Products
MIL-DTL-38999 Series Ⅲ Connectors, J599/26WC35PN Circular Electric Connector
| Type of connector | Shielding plug |
|---|---|
| Contact | Copper alloy with gold plated |
| Plating | Olive green cadmium plating |
| Type of contact | Crimp pin |
MIL-DTL-38999 Series Ⅲ Connectors, J599/26WB35SN Circular Electric Connector
| Type of connector | Shielding plug |
|---|---|
| Contact | Copper alloy with gold plated |
| Plating | Olive green cadmium plating |
| Type of contact | Crimp pin |
MIL-DTL-38999 Series Ⅲ Connectors, J599/20WC35SN Circular Electric Connector
| Type of connector | Shielding plug |
|---|---|
| Contact | Copper alloy with gold plated |
| Plating | Olive green cadmium plating |
| Type of contact | Crimp pin |
MIL-DTL-38999 Series Ⅲ Connectors, J599/20WB35PN Circular Electric Connector
| Type of connector | Shielding plug |
|---|---|
| Contact | Copper alloy with gold plated |
| Plating | Olive green cadmium plating |
| Type of contact | Crimp pin |
J30J SERIES MICRO-D Rectangular Connectors, HW-J30J-9TJL with wire length
| Operating temperature | -55℃~+125℃ |
|---|---|
| Salt spray | 96h |
| Rated current | 3A |
| Mating times | 500 cycle |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector, OHS-BM-1-50/18-B1-2-B
| Connector type | OHS series Russian standard connector |
|---|---|
| Ambient Temperature | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance | ≥1000MΩ |
| Contact resistance | ≤5mΩ |
Customized Rectangular Connector,HW-76ZKNP3
| Ambient temperature | -55℃ ~ +165℃ |
|---|---|
| Impact | 735m/s², 11ms |
| Shell | Aluminum alloy nickel plated |
| Rated current | 3A |
ZH23 Series Environmental Resistance Bayonet Electrical Connector,ZH23-19/22P-8-B
| Connector type | ZH Series Bayonet Electrical Connector |
|---|---|
| Environmental temperature | -60℃~+200℃(Highest 200℃) |
| Vibration | Acceleration 40g (1~5000Hz) |
| Insulation Resistance | ≥5000MΩ |

