All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ bayonet electrical connector ] match 95 Products.
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector OHS-BC-2-19/18-B1-2-B
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector, OHS-BM-1-50/18-B1-2-B
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector Aluminum Alloy Square Flange Receptacle With 19 Contacts Silvering
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector OHS-BC-2-7/12-P2-1-B
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector OHS-BC-2-32/22-BL6-2-B
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector OHS-BC-2-7/12-P2-1-B
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
OHS Series Ultra-Small Electrical Connector OHS-BC-2-19/18-BL6-1-B
| Connector Type: | OHS Series Russian Standard Connector |
|---|---|
| Ambient Temperature: | -60°C~+85° |
| Insulation Resistance: | ≥1000MΩ |
D38999 II Series connectors,MS27508E18B35PCB electric connectors
| Connector Type: | Circular, Receptacle |
|---|---|
| Max Operating Temperature: | 200 °C |
| Min Operating Temperature: | -65 °C |
MS26482 Connector , MS3470A22-41PN Circular Electric Connector
| Operating Temperature Range: | -55 ℃ ~ +200 ℃ |
|---|---|
| Material: | Aluminium-alloy, Copper-alloy Or Stainless Steel |
| Anti-RFI: | At Frequency 100 ~ 1000 MHz, Leakage Attenuation: 65~45dB. |
MS26482 Connector , MS3470A22-41PS Circular Electric Connector
| Operating Temperature Range: | -55 ℃ ~ +200 ℃ |
|---|---|
| Material: | Aluminium-alloy, Copper-alloy Or Stainless Steel |
| Anti-RFI: | At Frequency 100 ~ 1000 MHz, Leakage Attenuation: 65~45dB. |

