OHS Series Ultra-Small Electrical Connector, OHS-BM-1-10/10-P12-1-B
Place of Origin China
Brand Name HIGH WOOD
Certification AS9001
Model Number OHS-BM-1-10/10-P12-1-B
Minimum Order Quantity 100pcs
Packaging Details Standard export package
Delivery Time 2-9weeks
Payment Terms T/T, L/C, Western Union
Supply Ability 100,000pcs per month
Product Details
Connector Type OHS Series Russian Standard Connector Ambient Temperature -60°C~+85°
Insulation Resistance ≥1000MΩ Contact Resistance ≤5mΩ
Contact Diameter ⌀1.0mm