All Products
-
HW-CMM Connectors/HW-M80 Connectors Micron-D Connectors
-
Rectangle Electrical Connectors
-
MIL-DTL-38999 I&II&III&IV D38999 Series Military Circular Connectors
-
MIL-DTL-26482 I &II MS26482 Series Bayonet Circular Connectors
-
Fiber Optic Connector
-
Russian Standard Series Connector
-
Circular Electric Connector Y Series
-
HSB Series High Density Connector
-
FQ Series Waterproof Circular Connectors
-
Custom Connectors ODM& OEM
-
Connector Spare Parts
-
Steve JobsWish your company better and better!
Contact Person :
Mike Huang
Phone Number :
17749510873
Keywords [ connector spares ] match 48 Products.
500V Connector Spare Parts Supporting Temperature Range Minus 55 to Plus 125 Celsius Providing 20 to 60 Contact Options
| Operating Temperature: | -55°C To +125°C |
|---|---|
| Durability: | High Corrosion Resistance |
| Temperaturerange: | -40°C To 125°C |
High Corrosion Resistance Connector Spare Replacement Parts Shell Size 9 to 24 Durable Components for Industrial Applications and Maintenance
| Durability: | High Corrosion Resistance |
|---|---|
| Construction: | Kaida's J |
| Number Of Contacts: | 20-60 |
Aluminum Connector Spare Parts Packagequantity 100 Pieces Well Essential Components for Connector Repair and Replacement
| Temperaturerange: | -40°C To 85°C |
|---|---|
| Shock: | Max Acceleration 294 M/s2 |
| Currentrating: | Up To 30A |
Cable Installation Connector Spare Parts 100 Pieces Temperature Range 55°C To 125°C Components For Industrial Connectors
| Material: | Copper, Aluminum, Plastic |
|---|---|
| Temperaturerange: | -40°C To 85°C |
| Insulation Resistance: | 1000MΩ Min |
500V Voltage Rating Connector Spare Parts Made with Well Thermo set Plastic Insulator Ensuring Safe Electrical Operation
| Shock: | Max Acceleration 294 M/s2 |
|---|---|
| Construction: | Kaida's J |
| Currentrating: | Up To 30A |
Cable Installation Connector Spare Replacement Parts Suitable for Temperature Range Minus 55 Degrees Celsius to Plus 125 Degrees Celsius Durable
| Insulation Resistance: | 1000MΩ Min |
|---|---|
| Contact: | Copper Alloy With Gold Plated |
| Currentrating: | Up To 30A |
Kaidas J Construction Connector Assembly Spare Units Gold Plating Providing Durable and Electrical Connections for Industrial
| Size: | Standard Sizes Available (e.g., 2mm, 5mm, 10mm) |
|---|---|
| Shell Size: | 9-24 |
| Operating Temperature: | -55°C To +125°C |
Part Number M39029 77-428 Connector Replacement Components Offering Max Acceleration 294 M s2 Shock Strength for Industrial
| Mount Type: | Cable Installation |
|---|---|
| Random Vibration: | Frequency 10 Hz ~ 2000 Hz At 196 M/s2 |
| Material: | Copper, Aluminum, Plastic |
Insulation Resistance 1000MΩ Min Connector Assembly Spare Units Durable Components for Industrial Applications and Maintenance
| Material: | Copper, Aluminum, Plastic |
|---|---|
| Endurance: | 500 Cycles |
| Random Vibration: | Frequency 10 Hz ~ 2000 Hz At 196 M/s2 |
High Corrosion Resistance Connector Replacement Components Copper Parts Providing and Durable Electrical Connection Solutions
| Finish: | Gold-plating |
|---|---|
| Shock: | Max Acceleration 294 M/s2 |
| Durability: | High Corrosion Resistance |

